Warunki uczestnictwa

  • zatrudnienie na UW w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych lub dydaktycznych na podstawie umowy o pracę lub aktu mianowania w dniu warsztatu i przez co najmniej sześć kolejnych miesięcy,
  • realizacja zajęć dydaktycznych dla studentów UW w semestrze rozpoczynającym się bezpośrednio po dacie zakończenia warsztatów

 

Rejestracja

W celu rejestracji na warsztaty należy:

  1. wejść na platformę szkoleniową http://www.szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl/ i zalogować się (prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania http://ckc.uw.edu.pl/instrukcja-logowania-na-platformie-dla-nauczycieli-akademickich.pdf),
  2. wybrać kategorię „Szkolenia dla nauczycieli akademickich”, a następnie „Szkolenia z kompetencji miękkich”,
  3. wybrać kurs „Warsztat rozwijający postawy równościowe w dydaktyce akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego” i dokonać zapisu;

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 03.02.2020.

Więcej informacji na stronie ZIP, a także pod adresem: szkolenia.dydaktyczne@uw.edu.pl lub numerem telefonu: 22 55 24 242.

 

Równość na UW

Na Uniwersytecie Warszawskim podejmowane są działania, których celem jest zapewnienie równego traktowania wszystkim osobom tutaj pracującym i uczącym się. Poniżej kilka z inicjatyw.

Równościowa strona. To baza wiedzy o równym traktowaniu i przeciwnej mu dyskryminacji. Na stronie można znaleźć m.in. poradnik antydyskryminacyjny dla osób studiujących i zatrudnionych na Uniwersytecie Warszawskim. Dostępne są tu również dane kontaktowe jednostek i osób, do których można się zgłosić w przypadku zaobserwowania niepokojących praktyk.

Kampania „Równoważni”. W październiku ruszyła kampania promująca równość na uczelni, ale i przypominająca o tym, że można korzystać z narzędzi radzenia sobie z dyskryminacją, które już zostały wypracowane na UW.

Poradnik językowy. Wrażliwość językowa może sprawić, że ktoś nie poczuje się gorszy ze względu na którąś ze swoich cech: płeć, wiek, miejsce urodzenia, wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną. O tym, jak nie dyskryminować poprzez słowa, piszą językoznawcy z UW.

Szkolenia. Nikt nie rodzi się z wiedzą o dobrych praktykach w zakresie równego traktowania. UW organizuje warsztaty dla pracowników administracyjnych i naukowych oraz studentów i studentek, rozwijające wiedzę i umiejętności równościowe.

Działania równościowe oparte o dane – ankieta. Niecały rok temu zostało przeprowadzone badanie ankietowe, którego wyniki pomagają w opracowaniu obecnych i przyszłych działań na rzecz równości na UW.

Specjalne instytucje. Na UW działa kilka instytucji odpowiadających za równe traktowanie wszystkich członków społeczności, np. Ombudsman, który zajmuje się nie tylko sprawami równości, ale służy też pomocą w sporach wewnątrzuczelnianych.

 

Źródło: www.uw.edu.pl